Alternatívna medicína - Diacom

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Alternatívna medicína

Alternatívna medicína

Alternatívna medicína a biorezonancia

Biorezonancia (biorezonančná diagnostika a liečba) je klasifikovaná tak ako napr.
Ayurvéda, akupunktúra a homeopatia ako alternatívna medicína - medicína založená na skúsenostiach. To znamená, že konzultácia, pozorovnie pacientov a následné zistenia tvoria základ terapie. Vynikajúce výsledky biorezonančnej diagnostiky a liečby však nie sú dostatočným dôvodom pre vedecké uznanie tejto metódy tak ako je to aj pri akupunktúre, homeopatii, Ayurvéde.

Pacienti preto hľadajú alternatívu

Menej a menej pacientov je ochotných nekriticky jesť tabletky, ak nie sú v poriadku. Ľudia, ktorí sú opatrní, čo sa týka ich zdravia a chcú konať zodpovedne v oblasti otázok týkajúcich sa zdravia hľadajú alternatívy ku konvenčnej medicíne.

Čím ďalej, tým viac pacientov sa chce zúčastniť rozhodovacieho procesu ohľadom svojej liečby a nielen pasívne prijímať predpísané medikamenty a liečbu.

Štúdia TNS Emnid "O budúcnosti zdravotníctva" ukazuje, že 2 / 3 populácie často považujú nekonvenčné metódy liečby lepšie ako klasickú medicínu aj keď sa nepovažujú tieto metódy za vedecky dokázané, na rozdiel od klasickej medicíny.

Klasická medicína a alternatívna medicína

Klasická medicína ako aj alternatívna medicína majú svoje hranice. Je potrebné zhodnotiť, kedy je vhodné využiť postupy klasickej medicíny a kedy alternatívnej medicíny. Metodologické postupy
u nás nemajú za cieľ vystaviť pacienta riziku a určite nebudeme odporúčať ignorovať predpísanú liečbu príslušným ošetrujúcim lekárom a ani vyhýbať sa preventívnym vyšetreniam klasickými medicínskymi postupmi.
Podľa môjho názoru je najlepšie spojiť klasickú medicínu s alternatívnou, čiže spojiť výsledky diagnostiky klasickej medicíny s postupmi alternatívnej medicíny a nájsť najvhodnejší spôsob ošetrení a terapie vedúcej k uzdraveniu klienta. 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky