Odkyslenie organizmu - Diacom

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Odkyslenie organizmu

Alternatívna medicína

Odkyslenie organizmu - základy

Človek sa narodí s telom, ktoré je za optimálnych podmienok naprogramované na približne 130 rokov života. Podľa toho, ako sa oň stará, závisí, či zostarne v zdraví, alebo ochorie a zomrie predčasne. Tento program dlhovekosti je ale narušený neprirodzeným spôsobom života : nevyhovujúcou stravou, stresmi, nadmerným užívaním chemických látok (liekov), znečisteným životným prostredím a podobne. Dochádza k narušeniu acidobázickej rovnováhy v tele (dynamická rovnováha kyselín a zásad, t.j. stály pomer medzi ich tvorbou a vylučovaním), čo je dôvodom vzniku rôznych chorôb a utrpenia. Naše telo sa stáva prekysleným.
Aby bolo acidobázické hospodárenie vyrovnané, telo potrebuje 2/3 zásad a 1/3 kyselín. Ľudské telo funguje v zásaditom pásme, pričom si udržuje hodnotu pH v krvi 7,36 až 7,44. Najjednoduchším spôsobom určenia obsahu kyseliny v telesných tekutinách je určenie pH v moči. Jeho ideálna hodnota je 7,4 až 7,5, bežná hodnota je, žiaľ, často okolo 5,5. Na kontrolu pH sú vhodné lakmusové papieriky s priloženou farebnou škálou a mierkou aj s desatinami na presné vyhodnotenie reakcie. Hodnota pH v moči sa počas dňa mení.


Odporúča sa merať jeho pH viackrát za deň pri močení :
• Pred raňajkami 7.00 h. – ráno býva moč najkyslejší v dôsledku očisty od kyseliny počas noci. Ranný moč presne odzrkadľuje obsah kyseliny v telesných tekutinách. Optimálna hodnota je 6,8.
• Doobeda 10.00 h. – 2 až 3 hodiny po zásaditých raňajkách (optimálne je ovocie). V dôsledku prílevu zásad by mala byť pH hodnota okolo 7,4.
• Pred obedom 12.00 h. klesnú hodnoty znovu do kyslého pásma pod 6,5, pretože v dôsledku látkovej premeny vznikol odpad.
• Poobede 16.00 h.- po príleve zásad by pH znovu malo dosiahnuť hodnotu minimálne 7,4.
• Pred večerou 18.00 h. – pH sa znovu nachádza v kyslom pásme pod hodnotou 7.

Stanovte si optimálne množstvo prostriedku na očistu od kyseliny (zásaditá zmes z ponuky Kurta Tepperweina „Royal Plus“) podľa hodnoty pH v rannom moči. Len čo pH klesne pod hodnotu 7, treba užiť navŕšenú lyžičku zásaditej zmesi rozpustenú v pohári vody. Čím zásaditejšie sa človek stravuje, tým menej často musí takto pomáhať svojmu telu.
Keď sa človek dlhodobo cíti unavený, bez nálady, býva často chorý, má zlé trávenie a bolieva ho hlava, je to dôkazom toho, že sa v tele nachádza nadbytok kyselín. Aj naše neprirodzené stravovacie návyky zapríčinili, že podiel zásad v našom tele je prakticky stále veľmi nízky, a tak je telo väčšiny ľudí prekyslené. Ak sa k tomu pridajú ešte negatívne emócie (hnev, veľa stresu), prekyslenosť sa zvýši ešte viac. Naše telo potrebuje teda zásady a pokiaľ tieto nie sú dostatočne obsiahnuté v strave, telo si zásadité látky vytiahne najprv z väziva, ciev a kostí. Takto sa pokúša zneutralizovať prebytok kyselín. Tým sa ale z tela odčerpávajú minerály. Hoci je prekyslenie tela obrovskou záťažou, jeho následok v podobe trvalej demineralizácie je ešte horší. Pociťuje ho celé telo, ohrozené je fungovanie všetkých orgánov a ani endokrinné žľazy nemôžu dostatočne vykonávať svoju funkciu. Tlak krvi sa dostáva mimo normy, zuby sú ohrozené kazom, lámu sa nechty, vo zvýšenej miere vypadávajú vlasy, kosti a kĺby sa stávajú krehkými. Dochádza k akútnym a napokon k chronickým zápalom kĺbov a k obávanej osteoporóze. Čím väčšie je zaťaženie kyselinami, tým závažnejšia je choroba. Ďalším následkom s oveľa horšími účinkami je poškodenie ciev, čo môže viesť k srdcovému infarktu, mozgovej porážke, kŕčovým žilám a vredom predkolenia.
Je zrejmé, že prekyslený organizmus nemôže byť zdravý. Pri prekyslení organizmu trvajúcom neraz aj desiatky rokov nestačí iba preorientovať sa na zásadotvorné potraviny, ako je ovocie, zemiaky, zelenina, ale telu treba dodávať aj potravinové doplnky s obsahom minerálnych látok.

Základom každej liečby je dôsledná očista tela od kyselín a následné doplnenie minerálov.
Štyri kroky potrebné pre účinné odkyslenie podľa prof. dr. Kurta Tepperweina (s použitím produktov z jeho ponuky):
1.
Spoľahlivá neutralizácia aktívnych kyselín v tele - užívaním zásaditej zmesi „Royal Plus“ dosiahnete cielené dodanie minerálnych látok, ktoré zneutralizujú prebytok kyseliny v tele.
Zloženie zmesi "Royal Plus": biologicky získaný zelený čaj oolong, minerálne látky : horčík, vápnik, draslík, sodík, fosfor, vitamín B2 a B6, megadávka vitamínu C.
Spôsob použitia zmesi "Royal Plus":
- doporučuje sa dlhodobejšie užívanie 2-krát denne, pretože skládky odpadu sa v tele rozpúšťajú každé 3 mesiace,
- ráno nalačno 1 navŕšenú čajovú lyžičku rozpustenú v pohári studenej alebo vlažnej vody,
- druhýkrát užiť hodinu po obede.
2.
Rozpustenie nánosov odpadu z látkovej premeny – uvoľnia sa prebytočné kyseliny z väziva a buniek. Okrem toho dosiahnete:
- prirodzenú rovnováhu vápnika a horčíka,
- zmiernenie stresu vďaka extraktom z kamilkového a lipového kvetu obsiahnutým v zmesi „Royal Plus“,
- posilnenie imunitného systému.
3.
Dôsledne vykonávať odstránenie škodlivých skládok z tela:
- cez ľadviny: denne vypiť 2-3 litre čistej, vitalizovanej, energetizovanej vody (pomocou vodného aktivátora) bez oxidu uhličitého (bez bubliniek),
- cez pľúca: 3 až 5-krát v týždni pohyb na čerstvom vzduchu, pretože prijímanie kyslíka pomáha telu zbavovať sa kyselín cez pľúca,
- cez pokožku: aspoň raz v týždni zásaditý kúpeľ tela a dvakrát zásaditý kúpeľ nôh – „Vital Ionen Bad“, zásaditá starostlivosť o pokožku („Vital Ionen Hair&Body Shampoo“, „Vital Ionen Körperöl“), pravidelné masáže tela, pretože odkysľovanie organizmu sa uskutočňuje aj cez náš najväčší orgán – pokožku.
4.
Remineralizácia - cielené doplnenie chýbajúcich minerálnych látok („Royal Plus“).

Zlaté pravidlá dobrého zdravia:
- pravidelne odkysľovať organizmus a následne ho remineralizovať,
- piť dostatok tekutín (2-3 litre denne) : čistú neznehodnotenú vodu bez bubliniek, zelený čaj,
- prijímať zásaditú stravu, denne čerstvú zeleninu a ovocie,
- konzumovať čo najviac čerstvých potravín,
- obmedziť v potrave nadmerný príjem bielkovín (mäso), znížiť príjem cukru, soli, bielej múky, vylúčiť toxíny (alkohol, nikotín),
- jesť v kľude a každé sústo dôkladne požuť,
- nejedávať po 18. hodine,
- príležitostne sa postiť,
- udržiavať si ideálnu hmotnosť,
- dostatočný denný prísun antioxidantov a vitamínu C spolu s jeho dôležitým kofaktorom – OPC, ktoré spolu chránia kolagén a elastín a udržujú pokožku elastickú a hladkú,
- po 40. roku života dodávať telu koenzým Q10 ako doplnok výživy,
- pravidelný pobyt na čerstvom vzduchu spolu s pohybom (nordic walking, bicyklovanie, plávanie, lyžovanie, turistika, tanec, skákanie na trampolíne, atď.),
- prirodzene a zhlboka dýchať,
- používať doma, na pracovisku, v aute ionizátor ovzdušia, ktorý produkuje vitálne ióny aktívneho kyslíka,
- vyhýbať sa stresom, snažiť sa pozitívne myslieť,
- dopriať si pravidelne zásaditý kúpeľ spolu so zásaditou starostlivosťou o pokožku.

Test: Som prekyslený?

1. Ste často nevysvetliteľne unavený? Máte nedostatok energie?
2. Ste často prechladnutý?
3. Mávate často studené ruky aj nohy?
4. Máte plesňové ochorenia? Plesne na nohách? Plesne na nechtoch? Plesne v žalúdočno-črevnom trakte?
5. Mávate problémy s trávením, napr. nadúvaním, "kyslým" grganím, zápchou, pálením záhy?
6. Máte na jazyku povlak alebo jemné praskliny?
7. Nútia vás zubné kazy alebo bolesti zubov znovu a znovu navštevovať zubára? Máte paradentózu?
8. Zapácha vaše telo alebo vám páchne z úst?
9. Máte občas poruchy spánku? Budíte sa ráno nevyspatý?
10. Máte červenkasté alebo žltkasté očné bielka?
11. Trpíte často napätím v svaloch alebo svalovými kŕčmi? Bolia Vás často končatiny alebo svaly?
12. Zvykne vás svrbieť pokožka? Mávate častejšie zápaly kože?
13. Sú vaše vlasy matné, suché, s lupinami?
14. Máte krehké, popraskané nechty?
15. Máte stvrdnutú, popraskanú kožu?
16. Máte alergické reakcie? Trpíte na sennú nádchu?
Ak ste aspoň na 3 otázky odpovedali "ÁNO", mali by ste si otestovať pH moču, pretože ste pravdepodobne prekyslený. Vaše telo potrebuje pomoc pomocou optimálneho odkyslenia, aby dosiahlo acidobázickú rovnováhu.

Čo znamená "acidobázická rovnováha"

Acidobazická rovnováha je dynamická rovnováha kyselín a zásad vo vnútri organizmu, tj.stály pomer medzi ich tvorbou a odbúravaním, resp. vylučovaním. Porucha acidobázickej rovnováhy v prospech kyselín vedie k acidóze (zníženie pH), porucha v prospech zásaditých látok k alkalóze (zvýšenie pH). S hodnotou pH krvi 7,36 až 7,44 je človek celkom jednoznačne zásaditou bytosťou. Výraz pH pochádza z latinského potentia hydrogenii. Škála pH siaha od 0 do 14, pričom 7 je neutrálna hodnota. To značí, že pri pH 7 je vo vodnom roztoku rovnaké množstvo pozitívne nabitých iónov vodíka ako negatívne nabitých iónov OH.
• Na vyrovnaný pomer kyselín a zásad potrebuje naše telo 2/3 zásad a 1/3 kyselín.
• Ľudský organizmus funguje v mierne zásaditom pásme.
• Plodová voda má pH hodnotu 8, rovnako aj morská voda, kde vznikol všetok život.
• Krv si musí udržiavať hodnotu pH od 7,36 do 7,44, ale hodnota pH krvi sa ťažko testuje.
• Hodnota pH moču presne ukazuje kyslosť v tkanivových tekutinách.
• Hodnota pH moču sa počas dňa mení.
Testovacie indikačné pH prúžky je vhodné mať stále poruke (napr. v kúpeľni, vo WC, prípadne aj na cestách), aby ste si pravidelne mohli kontrolovať pH hodnotu moču.

Takto spoznáme "zakysleného človeka":
Koža:

Farba kože sa mení, povrch pôsobí krehko a bledo, pokožka stráca pružnosť, vznikajú predčasné vrásky.
Očné bielka:

Žltkasté sfarbenie poukazuje na poruchu látkovej výmeny, červenkasté sfarbenie na zápaly, ktoré môžu byť spôsobené kyselinami.
Jazyk:

Prekyslení ľudia majú na jazyku zmeny : od belavých a hnedých povlakov, až po praskliny a trhliny na jazyku.
Ústa:

Ústa majú chronicky prekyslení ľudia často pokrivené a úzke.
Vlasy:
Vlasy sú suché, krehké a matné. Majú sklon k tvorbe lupín. To vedie k predčasnému zostarnutiu kolagénových vlákien vo väzivách.
Nechty:

Nechty na rukách a nohách sa ľahko lámu. V horších prípadoch dochádza k zhrubnutiu nechtov, najmä na nohách.
Zápach z úst:

Prekyslenie vedie ku kvasným a hnilobným procesom v črevách. Plyny, ktoré pritom vznikjú, sú čiastočne vydychované pľúcami.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky